Matematyczna edukacja dzieci
          Czasopismo dla nauczycieli i rodziców

Czasopismo naukowe zarejestrowane w dniu 21 grudnia 2015 roku w Sądzie Okręgowym w Bielsku-Białej  I Wydział Cywilny i wpisane do rejestru dzienników i czasopism pod numerem rejestracyjnym 906. Czasopismo "Matematyczna Edukacja Dzieci" jest zarejestrowane w międzynarodowym systemie informacji o wydawnictwach ciągłych i oznaczone symbolem ISSN 2450-5498.
       "Matematyczna edukacja dzieci" to czasopismo skierowane do wszystkich, którym zależy na dobrym wykształceniu matematycznym małych uczniów. Chcielibyśmy, aby każdy nauczyciel znalazł w nim coś, z czym miałby ochotę zaraz po przeczytaniu pobiec do swojej klasy i wykorzystać.
       W dziale Artykuły będziemy prezentować nie tylko sposoby diagnozy i oceny umiejętności matematycznych dzieci, ale także opiszemy metody pracy z uczniami o różnych potrzebach edukacyjnych.
       W dziale Relacje z badań będziemy publikować wyniki badań edukacyjnych z zakresu edukacji matematycznej uczniów oraz prace liczące się ze względu na ich wartość odkrywczą i merytoryczną.
        W dziale Z praktyki będziemy publikować materiały bezpośrednio przydatne w pracy nauczyciela. Tutaj zamieszczać będziemy pomysły i ciekawe zadania bezpośrednio do wykorzystania w pracy z małymi uczniami. Przestawimy też możliwości wykorzystania tradycyjnych i nowoczesnych środków dydaktycznych w edukacji matematycznej dzieci.
       Wspólnie z rodzicami to dział skierowany głównie do rodziców. Będą w nim teksty, które mają wskazać drogę wspomagania rozwoju matematycznego dzieci poza szkołą.
       Pytania od Czytelników to dział, w którym nasi czytelnicy będą mogli zamieścić pytania, poprosić o poradę lub pomoc, ale także odpowiedzieć na pytania innych czytelników i ich wesprzeć.
      Chcielibyśmy, aby czasopismo „Matematyczna Edukacja Dzieci” było nie tylko czytane przez nauczycieli i rodziców, ale i przez nich tworzone.  Zachęcamy do przesyłania nam (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.) swoich pomysłów na zajęcia z edukacji matematycznej, interesujących zadań czy artykułów. Liczymy na życzliwą i efektywną współpracę.

Życzymy przyjemnej lektury.
Redaktor Naczelny
Monika Czajkowska